وزير ارتباطات: كيفيت اينترنت نسبت به ‘گذشته افزايش قابل توجهي داشته است.

كيفيت اينترنت نسبت به ‘گذشته افزايش قابل توجهي داشته است.

افزايش کيفيت و کاهش اختلال اينترنت
بعد از مراسم رونمايي از پروژه هاي وزارت ارتباطات، محمود واعظي در يک نشست خبري پاسخگوي سوالات خبرنگاران شد. وزير ارتباطات در پاسخ به سوال «دنياي اقتصاد» درخصوص کاهش توجه وزارت ارتباطات به موضوع کيفيت اينترنت به عنوان يکي از وعده هاي اصلي دولت يازدهم گفت: اينکه وزارتخانه کمتر درخصوص کيفيت اينترنت صحبت مي کند به اين خاطر است که مشکلات اختلالي نسبت به چند سال گذشته به شدت کاهش پيدا کرده است. البته قبول دارم که همواره کاربران مطالباتشان بيشتر مي شود و اين به معني اين نيست که ما در اين زمينه تلاش نمي کنيم اما اگر انصاف را در نظر بگيريم آيا وضعيت اينترنت با ۳۲ ماه پيش يکسان است؟ وي در ادامه با اشاره به افزايش تعداد کاربران سرويس اينترنت در کشور افزود: در زمان شروع به کارمان در وزارت ارتباطات تعداد کاربران اينترنت ثابت نزديک به ۳ ميليون بود اما حالااين تعداد به ۳۰ ميليون نفر رسيده است. همچنين در بخش موبايل نيز تعداد کاربران اينترنت همراه از ۲۰۰ هزار نفر به ۲۰ ميليون نفر رسيده است. بنابراين از نظر فني تجهيزات عظيمي نياز داشتيم تا جوابگوي اين ميزان تقاضا باشيم. همچنين در گذشته تنها ۱۰ درصد کاربران از محتواي داخلي استفاده مي کردند و ۹۰ درصد ترافيک اينترنت مربوط به خارج از کشور بود اما حالاميزان ترافيک داخلي به ۴۰ درصد رسيده است. واعظي ميزان اختلال هاي اينترنتي در گذشته را زياد و وحشتناک دانست و اعلام کرد با پروژه هاي مختلف وزارت ارتباطات اختلال شبکه اينترنتي نيز کاهش قابل توجهي داشته است و اين را مشترکان اين سرويس نيز احساس مي کنند.

سامانه اي براي شفاف سازي اختلال هاي اينترنت
يکي از مشکلات اصلي حوزه اينترنت که باعث شکايت بسياري از کاربران هم شده، عدم شفافيت در معرفي سر منشا اختلالات در شبکه اينترنت کشور است. چرا که هيچ وقت به صورت شفاف براي يک کاربر مشخص نيست که اختلال و افت کيفيت سرويس اينترنتي که دريافت مي کند مربوط به کدام بخش هاي درگير در اين شبکه است. در همين زمينه هفته گذشته، معاون رگولاتوري در گفت وگو با روزنامه «دنياي اقتصاد» اعلام کرد که به زودي سامانه اي راه اندازي خواهد شد تا اختلال شبکه اينترنت کشور را به صورت شفاف در اختيار کاربران نهايي اينترنت بگذارد. محمدجواد آذري جهرمي، مدير عامل جديد شرکت زيرساخت در پاسخ به سوال «دنياي اقتصاد» درخصوص وضعيت اين سامانه و اينکه ايا اين سامانه اختلال هاي شبکه زيرساخت را نيز منتشر مي کند يا خير، گفت: سازمان تنظيم مقررات در حال راه اندازي سامانه اي است تا اختلال هاي شبکه اينترنت به صورت شفاف در اختيار تمامي کاربران قرار بگيرد. اين سامانه براساس نقشه جغرافيايي و محل استقرار کاربران اطلاعاتي درخصوص وضعيت سرويس اينترنت در يک شهر يا منطقه خاص را در اختيار کاربران مي گذارد. براي مثال اينکه در شهر يا منطقه x چه سرويس هاي اينترنتي موجود است، قيمت ها به چه ميزان است و کيفيت سرويس براساس اندازه گيري هاي صورت گرفته در چه حد و حدودي است.
به باور جهرمي اين سامانه مي تواند باعث افزايش رقابت در اين بازار و شفافيت سرمنشا اختلال ها شود. او در پاسخ به اين سوال که آيا اين سامانه اختلال هاي شرکت زيرساخت را نيز نشان مي دهد گفت: کيفيت يک مساله ثابت نيست و اين سامانه به صورت آنلاين گزارش هاي خود را در اختيار کاربران مي گذارد. بنابراين اگر در يک منطقه ارائه تمامي سرويس ها به رنگ قرمز نشان داده شود کاملامشخص است که شرکت هاي اينترنتي در اتصال بک بن خود با زيرساخت مشکل دارند، اما اگر در يک منطقه همه سرويس دهندگان بدون مشکل سرويس دهند و تنها يک سرويس دهنده با قطعي مواجه باشد و قطعي خود را هم گردن زيرساخت بيندازد مشخص مي شود که مشکل از خود اوست نه زيرساخت. او تاکيد کرد: زيرساخت يک سرويس دهنده B2B است، نه يک شرکت خصوصي که اختلال هاي آن در اختيار کاربران نهايي قرار بگيرد. همچنين اگر قرار باشد گزارش کيفيت و اختلال هاي زيرساخت منتشر شود اين گزارش از سمت رگولاتوري به شرکت هاي خصوصي فعال در بخش اينترنت داده مي شود و نه کاربران نهايي.

کميته اي براي کاهش قيمت اينترنت
در ادامه وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در پاسخ به سوال برخي خبرنگاران درخصوص اينکه قرار بود تا پايان ارديبهشت ماه قيمت اينترنت ۱۵ درصد کاهش يابد، گفت: من هيچ وقت زمان و ميزان کاهش را اعلام نکرده ام. اما ما کميته اي در وزارت ارتباطات تشکيل داده ايم تا کاهش تعرفه اينترنت را بررسي کند و اميدواريم طبق قولي که داده ايم اوايل امسال به اين وعده عمل کنيم. واعظي در ادامه افزود: پايين آوردن تعرفه اينترنت بايد اقتصادي و بدون ضرر به بنگاه هاي ارتباطي باشد و بايد همه ذي نفعان را در نظر بگيريم که اميدواريم تا پايان خرداد ماه خبر خوشي را در اين زمينه به کاربران نهايي بدهيم.

در مراسمي فاز اول پروژه دولت الکترونيک با رونمايي از درگاه ملي خدمات دولت هوشمند توسط وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات افتتاح شد. اين درگاه (www.iran.gov.ir) به عنوان درگاه ارائه خدمات دولت الکترونيک سرويس هاي مربوط به دولت الکترونيک را به مردم ارائه خواهد کرد. در اين شبکه، ارتباطات دستگاه هاي اجرايي با يکديگر ديده شده است تا علاوه بر کاهش زمان دريافت خدمات و کاهش اتلاف وقت مردم، خدماتي امن در بستر شبکه ملي اطلاعات به مردم ارائه شود.
در اين مراسم که روز گذشته به مناسبت روز جهاني ارتباطات برگزار شد، علاوه بر رونمايي از درگاه ملي خدمات دولت هوشمند، پروژه مرکز ملي تبادل اطلاعات (GSB) به عنوان مرکز تبادل اطلاعات دستگاه هاي دولتي و ارتباط پايگاه هاي اطلاعاتي دستگاه هاي اجرايي رونمايي شد. از ديگر پروژه هاي رونمايي شده در اين مراسم، رونمايي از مرکز تبادل ترافيک شبکه ملي اطلاعات (NIX) بود که از پروژه به عنوان بستر يکپارچه تبادل ترافيک شبکه اطلاعات در نظر گرفته شده است. براساس آنچه در مراسم رونمايي از اين پروژه اعلام شد اين مرکز به عنوان گذرگاه خدمات دولت شناخته خواهد شد و در راستاي پاسخگويي به اهداف بند (ب) ماده ۴۶ قانون برنامه پنجم توسعه و ضوابط فني و اجرايي توسعه دولت الکترونيک مصوب شوراي عالي فناوري اطلاعات به اجرا درآمد.

افتتاح دولت الکترونيک، آرزوي دولت
در مراسم رونمايي از پروژه هاي حوزه ارتباطات که روز گذشته در وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات برگزار شد، محمود واعظي، وزير ارتباطات، يکي از آرزوهاي دولت هاي گذشته و همچنين دولت فعلي را افتتاح پروژه دولت الکترونيک اعلام کرد و گفت: در اولين صحبت هايي که با رئيس جمهوري داشتم، يکي از خواسته هاي ايشان از وزارت ارتباطات اين بود که تمام تلاش براي راه اندازي هرچه سريع تر دولت الکترونيک به کار گرفته شود. وي در ادامه افزود: در ابتداي کار فکر مي کرديم با در نظر گرفتن زيرساخت هاي لازم و سرمايه گذاري، پروژه دولت الکترونيک به راحتي راه اندازي مي شود. اما حالاکه به اين مرحله رسيديم متوجه شديم که راه اندازي اين پروژه به هيچ وجه هم آسان نبوده است چرا که ما و سازمان مديريت بايد با التماس از دستگاه هاي دولتي بخواهيم اطلاعات خودشان را روي درگاه دولت الکترونيک قرار دهند.
وزير ارتباطات اعلام کرد راه اندازي بخشي از پروژه دولت الکترونيک در اختيار و وظايف وزارت ارتباطات است و بخش ديگر آن مربوط به اتصال دستگاه هاي مختلف و گذاشتن اطلاعاتشان روي سامانه هوشمند (شامل برنامه ها و خدماتشان) است. به گفته وي هم اکنون ۶۰ دستگاه اطلاعات خود را روي اين شبکه قرار داده اند. واعظي تاکيد کرد که اين درگاه هوشمند ابتداي راه است و بايد تمامي دستگاه ها با سرعت بيشتري بتوانند به صورت آنلاين با مردم ارتباط برقرار کنند تا علاوه بر تسهيل مراجعات مردمي، شفافيت و جلوگيري از تبعيض در فعاليت هاي دولتي نيز به وجود آيد. واعظي در ادامه يکي ديگر از پروژه هايي که وزارت ارتباطات به دنبال اجراي سريع آن است را شبکه ملي اطلاعات عنوان کرد و گفت: راه اندازي اين سه پروژه ارتباطي تنها بخش هايي از پازل شبکه ملي اطلاعات است و براساس آنچه پيش از اين برخي به اشتباه تبليغات کرده اند، شبکه ملي اطلاعات باعث هيچ محدوديتي در دسترسي کاربران به شبکه اينترنت نمي شود. واعظي سرعت گرفتن راه اندازي پروژه شبکه ملي اطلاعات را مديون آرامشي دانست که بعد از روي کار آمدن ابوالحسن فيروزآبادي به عنوان دبير شوراي عالي فضاي مجازي، بين بازيگران مختلف اين حوزه ايجاد شده و تاکيد کرد با همکاري و هماهنگي که مرکز ملي فضاي مجازي به وجود آورده اميدواريم اوايل نيمه دوم سال جاري فاز نخست اين شبکه نيز افتتاح شود.

گمانه زني در مورد تعرفه تلفن ثابت
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در مورد اعلام برخي اخبار درخصوص نرخ هاي مطرح شده براي افزايش تعرفه تلفن ثابت نيز گفت: تمام اين موارد در کميسيون تنظيم مقررات مطرح شده است اما همه در حد پيشنهاد بوده و هنوز به هيچ جمع بندي مشترک و قطعي نرسيده ايم. واعظي با بيان اينکه تا هفته آينده اميدواريم به جمع بندي در مورد تغيير نرخ مکالمات تلفن برسيم، خاطرنشان کرد: بايد در اين تصميم گيري، پيشنهادهاي شرکت مخابرات نيز بررسي شود و تا زماني که به جمع بندي قطعي نرسيده ايم، نبايد ذهن مردم را مشغول کرد. وي در مورد کف قيمت گذاري اينترنت موبايل نيز تاکيد کرد: کارگروهي با حضور اپراتورها، اين موضوع را بررسي مي کنند و تمام تلاش ما اين است که با مقررات گذاري در مورد کف قيمت سرويس هاي ارتباطي، رقابت ناسالم را از بين برده و علاوه بر اپراتورهاي ارتباطي، ساير شرکت هاي ارائه دهنده خدمات اينترنت نيز بتوانند به حيات خود ادامه دهند؛ اين موضوع نيز تا يک ماه آينده مشخص خواهد شد. واعظي در پايان درخصوص وضعيت مسدودسازي برخي کانال هاي پيام رسان تلگرام نيز گفت: اين شبکه همکاري لازم را داشته و کانال هاي ارسال شده به مديران آن نيز از سوي تلگرام مسدود شده است؛ البته ممکن است در پيدا کردن اين شبکه هاي غيراخلاقي نيز برخي کوتاهي ها از سوي دستگاه ها صورت گرفته باشد اما به طور کلي آنچه از سوي ما و قوه قضائيه به عنوان ليست به اين شبکه پيام رسان اعلام شده، مسدود شده است.

نويسنده: سونيتا سراب پور